0 (212) 590 19 90 / 91

Pendik Klima Servisi

Pendik Klima Bakımı

Klimanızda oluşan elektronik arıza yada cihaz parçalarıyla yaşanan sorunların giderilmesinde TDS Klima servisi olarak sizlere kaliteli ve güvenilir hizmet sunmaktayız. Ataköy ilçesinde bulunan mahallelere hızlı çözümler sunan firmamız, gezici servis hizmetiyle sizler için en uygun ekibimizi yönlendiriyoruz.

Uzman teknik servis ekibimizle, en kısa sürede ulaşım sağlayarak yerinizde servis vermekteyiz. Cihazınızın ileri düzey arıza tamir ihtiyacı bulunursa firmamıza getirilerek, servis süresince oluşan sorunları ve onarımlarıyla ilgili sizleri detaylıca bilgilendiriyoruz.

Pendik Klima Bakımı

Klimaların yaz ve kış mevsimlerinde sıcaklık ayarları, iklimsel hava şartlarına göre farklılık göstermektedir. Zaman içerisinde bu farklılıklar sonucu klimanızın toz parçacık oluşumu, kötü koku ve bakteri sorunları yaşatmaya başlamaktadır. Bu sorunlar sağlığınızı olumsuz yönde etkilemenin yanında aynı zamanda cihazınızın ömrünü de kısaltmaktadır.

 

Cihazınız bu sorunlar ile çalıştırılırken performans düşüklüğü ve elektrik çalıştırma düzeyi normal dışına çıkarak faturalarınızı da etkilemektedir. Sizlere en kısa sürede klima temizliğiniz için ulaşım sağlayarak, cihaz bakımınızı yapmaktayız. Cihaz bakımları sırasıyla; Klimanızın iç ünite kasası sökülerek özel kimyasal ilaçlarımızla iç haneye püskürtmeler yapılır. İç kasa ve filtreleri uygun bir konumda ilaçlanarak temizleme işlemleri gerçekleştirilir. Dış üniteye de bakım ilaçları uygulanarak klima bakımınız tamamlanır. İç ünite kapatılarak dış yüzeyi temizlenerek monte edilir.

Klima demontaj işleminden önce cihaz çalıştırılarak soğutma programına ayarlanır. Klima gazı kompresör yardımıyla serpatin içerisine doldurulur. Sonrasında iç ünitenin arkasında bulunan iki adet boruyu birleştiren rekorlar ekip malzemeleriyle demontaj işlemi başlatılır.

Klimanızın kurulacağı ortamda sizlerin istediği üzerine belirtilen yere öncelikle klimanın iç ünitesini duvara sabitleyici askı sacı ile montaj işlemini yaparız.

 

Bakım sonrası klimanızın yedek parça temini yada servis hizmeti 1 yıl firmamız tarafından garanti altındadır.

 

TDS klima servisi olarak sizlerle servis bakım anlaşmaları yaparak senede 2 kere düzenli iç ve dış ünite bakımı yapılmasını öneriyoruz. Ailenizin sağlıksal sorunlarının oluşmasını yada sağlıksal sorunlarının tetiklenmesini önlemekle beraber, cihazınızın ömrünü azaltmamak ve elektrik faturalarındaki dalganlanmaları yaşamamanız adına kaliteli ve güvenilir hizmet sunuyoruz.

Tavan tipi split klima, Salon tipi split klima, Duvar tipi split klima, Pencere tipi klima, Kaset tipi klima

Ballıca, Batı, Çamçeşme, Çamlık, Çınardere, Doğu, Dumlupınar, Emirli, Ertuğrul, Esenyalı, Göçbeyli, Güllü Bağlar, Güzelyalı, Harmandere, Kavakpınar, Kaynarca, Kurna, Kurtdoğmuş, Kurtköy, Orhangazi, Orta, Ramazanoğlu, Sapan Bağları, Sülüntepe, Şeyhli, Veli

Klima İç Ünite Temizliği

- Cihazın içi açılarak filtre temizliğiyle başlanılır.

- Isı değiştiricileri temizlenir.

- Gaz kaçaklarına karşı kontroller yapılır ve sorun varsa ekipmanlar ile giderilir.

- Elektrik bağlantıları kontrol edilir.

- Kontrol ve temizleme işlemlerinden sonra cihazın iç temizliği yapılarak bakım işlemleri tamamlanır.

Klima Dış Ünite Temizliği

- Dış yüzey temizliği yapılır.

- Isı değiştirici parça temizliği yapılır.

- Gaz kaçak kontrolleri yapılarak.

- Elektrik besleme, iletişim kablo bağlantısı, fan elektriksel bağlantı kablosu, fan mekanik kabloları ve kompresörlerin bağlantıları kontrol edilir.

- Elektronik kartların soket bağlantıları kontrol edilir ve temizleme yapılır.

- Basınç sensörleri elektriksel bağlantılarının dışında diğer detaylı elektriksel kablolar kontrol edilerek kontrol ve temizlikleri bitirilir.